Przedszkole - dzień pizzy

Dnia 9 lutego w salach Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice zapanował bardzo smaczny klimat związany z obchodami „Dnia Pizzy”. Dzieci z grup: „Misie", „Gwiazdki", „Jeżyki" miały okazję zapoznać się z historią tego pysznego, uwielbianego przez niemal wszystkich dania, a także ze sposobem jego przygotowania. Ponadto mogły podzielić się swoimi preferencjami związanymi z ulubioną pizzą i odkryć ciekawe, nieznane w naszym kraju propozycje podania tej potrawy. W każdej z wymienionych grup miały miejsce różne “smaczne” zabawy, a pizza pod każdą postacią zawróciła wszystkim w głowach. W ramach podsumowania tego nietypowego święta, przedszkolaki samodzielnie wykonały swoją własną pizzę w trakcie zajęć plastycznych.