Dary dla uchodźców

Przy wsparciu Gminnego Sztabu Kryzysowego nasza szkoła podjęła współpracę z organizacjami pomocowymi, które działają na terenie naszego powiatu i cały czas zajmują się transportem uchodźców z Ukrainy, organizują zbiórki na rzecz ludzi, którzy już są bezpieczni na terenie naszego powiatu jak i na rzecz osób na granicy.

W związku z tym ogłaszamy zbiórkę poniższych produktów:

• żywność długoterminowa (kasze, makarony, konserwy itp.)
  • słodycze
  • napoje różnego rodzaju (wody, soczki – w tubce, kartoniku)
  • środki medyczne (bandaże, opatrunki, plastry, środki do dezynfekcji, rurki intubacyjne, maseczki do RKO, koce termiczne, rękawiczki jednorazowe)
  • środki higieniczne (mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki, tampony, podpaski, wkładki higieniczne)
  • dla dzieci kredki, kolorowanki (małe gabaryty)
  • Dary można składać w gabinecie psychologa szkolnego p. Moniki Świerczek-Fic
    do odwołania!

Uwaga!

Nie zbieramy (póki co) pościeli, kocy, ubrań, pluszaków i innych zabawek.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów nie przyjmujemy także od uczniów leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, chociaż są one niezmiernie potrzebne!
    Lekarstwa przyjmujemy tylko od osób dorosłych! Zatem jeśli ktoś z rodziców/opiekunów chce przekazać leki prosimy ich nie dawać dzieciom tylko bezpośrednio przekazać psychologowi szkolnemu - Monice Świerczek-Fic lub innemu nauczycielowi.

Jesteśmy na bieżąco informowani co potrzeba, zatem będziemy modyfikować listę potrzeb. Proszę śledzić też informacje na szkolnej stronie Facebook oraz w dzienniku elektronicznym.

Plakat zachęcający do pomagania uchodźcom