Egzamin na kartę rowerową

We wtorek 22 marca 2022 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. 16 uczniów naszej szkoły prezentowało swoje umiejętności techniczne z jazdy na rowerze. Warunkiem dopuszczenia do sprawdziany było zaliczenie testu z zasad ruchu drogowego. Jazda na rowerze to łatwa sprawa, jednak poruszanie się po ruchliwych drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego to obecnie wielkie wyzwanie. Aby zdać test należało wykazać się między innymi umiejętnością jazdy na rowerze ze zmianą kierunku, umiejętnością zahamowania w nagłej sytuacji lub jazdą slalomem. Wszyscy uczniowie zdali egzamin pod czujnym okiem pani wicedyrektor Bożeny Kubicy, pani Moniki Taistry-Łyko oraz przedstawicieli Komendy Policji w Orzeszu – mł. asp. Mariusza Sacawy oraz asp. Tomasza Domka.

Zdjęcia Pomnika przy ul. Kolejowej w Ornontowicach