Przedszkole - dzień książki

„Dzień Książki" to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania od najmłodszych lat.

W piątek - 1 kwietnia, przedszkolaki z grupy: „Sówki” została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ornontowicach, aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Pomimo kapryśnej pogody, dzieci wybrały się na spacer do biblioteki, gdzie wysłuchały z zainteresowaniem książki o Marcelinie - dziewczynce, która nie lubiła czytać książek. Dzieci zobaczyły też filmik edukacyjny o tym, jak powstają książki. Oglądały zbiór nietypowych książek, który znajduje się w naszej bibliotece, wśród nich były duże i małe książeczki, książka z ogromną dziurą, książki z samymi obrazkami i wiele innych. Największe emocje wśród dzieci wywoła jednak książka, w której miały odnaleźć ukrytego misia. Każdy chciał ją choć chwilę pooglądać. Na koniec dzieci odgadywały zagadki na temat bohaterów znanych książek – poradziły sobie z tym zadaniem fantastycznie! Na pamiątkę zostały obdarowane zakładkami do książek i zawieszkami na drzwi, za co bardzo dziękujemy.

Zachęcamy Rodziców do zapisywania dzieci do biblioteki oraz regularnego jej odwiedzania. Można tam znaleźć nie tylko ciekawe książki, ale również gry planszowe.