Przedszkole - zajęcia otwarte w Jeżykach

12 kwietnia 2022 r. w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy „Jeżyki". Tematyka zajęć dotyczyła zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki przywitały swoich gości piosenką ruchową pt. „Dzień dobry, wszyscy się witamy". Następnie zobaczyły filmik edukacyjny o tradycjach wielkanocnych oraz rozpoczęły zabawy i ćwiczenia przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej. Dzieci chętnie przeliczały, dzieliły słowa na sylaby. Nie obyło się również bez wspólnych śpiewów oraz aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss. Każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną - piękną, kolorową pisankę z wykorzystaniem znajomości figur geometrycznych oraz kolorów. Następnie dzieci wręczyły swoje laurki rodzicom, Pani Dyrektor - Monice Orłowskiej - Przybyle oraz Pani wicedyrektor - Iwonie Sznapce. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami zatańczyły do piosenki pt. „Zając długie uszy ma". Przedszkolaki oraz rodzice byli zachwyceni tak spędzonym dniem!