Przedszkole - „Pisanki, kraszanki - jajka malowane"

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych od dawna kojarzony jest z tworzeniem różnokolorowych pisanek, kraszanek i rozmaitych zdobionych jajek pod różną postacią. Z tego powodu również w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka przedszkolaki z grup „Gwiazdki”, „Misie” i „Jeżyki” w przedświątecznym tygodniu miały okazję stworzyć swoje wersje pisanek w trakcie warsztatów plastyczno - technicznych organizowanych przez wychowawców grup. Podczas tworzenia dzieci mogły poznać historię tej barwnej tradycji, a także stworzyć swoją wymarzoną pisankę według własnego pomysłu, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Każda z grup podeszła do zadania w inny sposób, ale efekty pracy wszystkich bez wyjątku były wyjątkowe i zachwycające! Prace dzieci zdobiły korytarze naszego przedszkola w formie wystawy stworzonej w ramach warsztatów, dzięki czemu powstał prawdziwie świąteczny nastrój.