Wycieczka do Tarnowic Starych

29.04.2022 klasy 2 C oraz 3 D odwiedziły zamek w Tarnowicach Starych, który zamienił się w Hogwart - Szkołę Magii i Czarodziejstwa wprost z książek o Harrym Potterze. W czasie wizyty w Hogwarcie uczniowie wzięli udział w Ceremonii Przydziału w czasie, której zostali podzieleni na dwa domy. Domy rywalizowały ze sobą zbierając punkty w trakcie Lekcji Iluzji, Lekcji Różdżkoznawstwa oraz Lekcji Eliksirów. Pomiędzy lekcjami uczestniczyli w warsztatach malowania płóciennych toreb, na których wyczarowali symbole i napisy kojarzące się z bohaterem książki J.K. Rowling. Na zakończenie domy rozegrały mecz Qidditcha- oczywiście na miotłach. Wycieczka do krainy Harrego Pottera na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Zdjęcia z wycieczki