Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Logo Europejskich Funduszy Społecznych

W dniu 12 maja 2022 roku grupa 40 uczniów z klas 4 i 6 wraz z opiekunami: Sabiną Mendel, Katarzyną Chrapiec, Agnieszką Paruzel i Marią Zawierta-Tomala uczestniczyła w wyjeździe do Ślaskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie w ramach projektu z EFS „Poprawa efektywności kształcenia ogólnego w ZSP w Ornontowicach”.

Uczniowie pod opieką przewodników zapoznali się z ideą powstawania ogrodów zoologicznych i warunkami pracy w zawodzie zoologa, hodowcy zwierząt, opiekuna zwierząt oraz pracy weterynarza. Poznali historię zoo oraz zobaczyli wiele gatunków zwierząt, ich pochodzenie, cechy przystosowania się do warunków życia. Najwięcej emocji budziły zwierzęta egzotyczne: słonie, żyrafy, małpy oraz duże koty (lwy, tygrysy i pumy).

Udział w wycieczce był okazją do poznania wielu rzadko spotykanych w naturze gatunków zwierząt oraz rozwinięcia zainteresowań pracą ze zwierzętami.

Zdjęcia z wycieczki