Aktywne przerwy

Przestrzeń, która uczy, bawi, relaksuje
#fundacjajsw

W ramach projektu JSW Przestrzeń, która uczy, bawi, relaksuje, podczas “aktywnych przerw” uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice zapomnieli o telefonach, smartfonach i innych urządzeniach telekomunikacyjnych. Każdą przerwę spędzali w salach gimnastycznych, gdzie dostępny był nowy sprzęt sportowy do ćwiczeń i gier.

Nowy zestaw do siatkówki, kosz i bramki, a także sprzęt sportowy, pozyskane dzięki Projektowi JSW zachęca do aktywności i pracy nad sprawnością fizyczną.

W szkole odbył się również Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych. Podczas zawodów przypomnieliśmy uczniom i kibicom wszystkie nasze sportowe Projekty Fundacji JSW: Tańczę, więc jestem sprawny, Młodzi i silni, Ja-Szkoła-Wakacje oraz najnowszy – Przestrzeń, która uczy, bawi, relaksuje, dzięki któremu powstały w szkole strefy: ruchu, gier i zabaw (sala gimnastyczna), rozmów i kontaktów rówieśniczych (hol) oraz kącik czytelniczy (korytarz szkolny).

Efekty współpracy naszej szkoły z Fundacją JSW zostały również zamieszczone w filmie promocyjnym Gminy Ornontowice.

Jak dużą popularnością cieszyły się aktywne przerwy oraz kąciki uczniowskie pokazują załączone zdjęcia.

Zdjęcia podczas aktywnych przerw