Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście m.in.: Wójt Gminy Ornontowice p. Marcin Kotyczka, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy p. Ryszard Milanowski, Zastępca Wójta p. Dariusz Spyra, Sekretarz Gminy p. Justyna Sittek – Goj, Skarbnik Gminy p. Aleksandra Sewerin, Przewodniczące Rady Rodziców p. Aneta Jeleniewicz oraz p. Alina Cyprys. Swoją obecnością zaszczycili również emerytowani dyrektorzy jak i emerytowani nauczyciele szkoły podstawowej i przedszkola. Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Monika Orłowska – Przybyła serdecznie powitała wszystkich gości, słowami greckiego filozofa Arystotelesa, iż „ Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”. W swoim wystąpieniu nawiązała do wielkiej odpowiedzialności jaka spoczywa na nauczycielach nie tylko w przekazywaniu wiedzy, ale także w kształtowaniu osobowości młodego człowieka. Mówiła o dyskretnym zarażaniu pięknem świata i tworzeniu życzliwej atmosfery uczenia się. Zawód nauczyciela utożsamiła z pasją i misją. Ogromne podziękowania skierowała do pracowników niepedagogicznych bez, których placówka nie mogłaby sprawnie i bezpiecznie funkcjonować. Na ręce Pana Wójta złożyła serdeczne podziękowania władzom Gminy Ornontowice za wsparcie wszystkich przedsięwzięć szkolnych i przedszkolnych, projektów i wspólne dążenie do rozwoju naszego zespołu. Słowa uznania zostały także skierowane do rodziców, którzy doceniają naszą pracę i wspierają nasze wspólne działania dla dobra dzieci. Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrał Wójt Gminy p. Marcin Kotyczka, który nie tylko złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego ale także przyznał Nagrodę Wójta. Z rąk Pana Wójta nagrodę odebrały: Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Monika Orłowska – Przybyła, Wicedyrektor p. Bożena Kubica oraz p. Beata Rydzewska i p. Anna Wawer – Owczarek oraz p. Małgorzata Spyra. Pani Dyrektor za całokształt osiągnięć, sukcesów dydaktycznych, wychowawczych, sportowych i artystycznych również przyznała nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym nagrody. W tym roku Nagrodę Dyrektora otrzymali: Wicedyrektor Zespołu Szkolnego- Przedszkolnego p. Iwona Sznapka, p. Katarzyna Szendzielorz, p. Agata Szuba – Dyrcz, p. Anna Profaska, p. Paweł Bednarczyk, p. Łukasz Hauke, p. Paulina Polus – Drewniak, p. Hanna Potyka, p. Maria Zawierta – Tomala, p. Anna Wajszczyk p. Urszula Adamczyk – Kaleja, p. Joanna Nieradzik oraz p. Malwina Swiaczny. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. VII a pod opieką p. Iwony Sznapki. Oprawę muzyczną uświetnił chórek oraz uczennica kl. VIII d Marta Rzydzik pod opieką p. Katarzyny Szendzielorz. Dekorację na ten wyjątkowy dzień wykonała p. Monika Taistra – Łyko.

Zdjęcia z wydarzenia

Pełna galeria dostępna w dalszej części artykułu.

Zdjęcia z wydarzenia

1DEN2022.jpg116.68 KB