Przedszkole - dzień gier planszowych

24 października br. dzieci z grup „Misie” oraz „Gwiazdki” obchodziły nietypowy dzień – był to „Dzień gier planszowych”. Z tej okazji przedszkolaki wysłuchały kilku słów o historii gier planszowych na świecie, poznały tradycyjne gry planszowe istniejące już od czasów starożytności, a także wymieniły się opowiadaniami na temat swoich ulubionych gier. Po zgłębieniu wiedzy o grach planszowych przyszła pora na międzygrupowe rozgrywki. Cóż to były za emocje! Dzieci rozegrały ogromną grę planszową przygotowaną przez wychowawców obu grup, a następnie wzięły udział w mniejszych, drużynowych rozgrywkach układania puzzli oraz gry w „Bingo”. Obie grupy bawiły się podczas gier świetnie, a przy tej okazji dzieci mogły nauczyć się zasad zdrowej rywalizacji oraz współpracy.