Szlachetna Paczka

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Szlachetna Paczka. Tym razem wspieraliśmy Panią Monikę i jej 7-letniego syna Szymona. Dzięki szczodrości całej społeczności szkolnej, udało się zebrać wszystkie potrzebne artykuły i spełnią marzenia.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację naszej Szlachetnej Paczki! Publikujemy relację, którą otrzymaliśmy od wolontariuszki opiekującej się wybraną przez nas rodziną.
"Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.
Teraz czas na prezent dla Ciebie.
Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Monika z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Kiedy pojawiliśmy się pod drzwiami domu, pani Monika otworzyła nam z lekkim zmieszaniem, "nie wiem, co mam powiedzieć" powtarzała przez cały czas, gdy wnosiliśmy paczki do pokoju. Szymon był tak samo zdziwiony jak mama, przez cały czas witał się z naszymi wolontariuszami powtarzając "mamo, to wszystko dla nas"? Kiedy wnieśliśmy wszystkie paczki do środka, Szymon dzielnie przystąpił do odpakowywania prezentów, natomiast pani Monika usiadła z boku wciąż nie mogąc uwierzyć w to, co widzi. Kiedy paczki odkrywały przed rodziną swoją zawartość na przemian było słychać słowa radości i niedowierzania, a pani Monika przez cały czas trzymała nas za ręce, jakby chciała mieć pewność, że to wszystko prawda. Szymon dzielnie odpakowywał każdą z paczek, jednak gdy trafił na paczkę przeznaczoną dla niego, nie mógł wyrazić swojej radości. "Mamo, teraz już jestem pełnym członkiem Griffindoru, tak jak Harry" powiedział, gdy zobaczył komplet z Harrego Pottera. Pani Monika uściskała nas z radością, gdy zobaczyła paczkę z książkami Remigiusza Mroza, jednak najbardziej ucieszyła się z roweru, dzięki któremu będzie mogła jeździć na wycieczki razem ze swoim synem.

Słowo od Rodziny
Pani Monika prosiła, aby przekazać Państwu życzenia zdrowych, pogodnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję również za okazaną pomoc i wielkie serce.

Słowo od Wolontariusza
Ze swojej strony chciałabym państwu serdecznie podziękować za okazałą dobroć i serce. To dzięki waszej otwartości, mogliśmy wspólnie sprawić, aby czyjeś Święta były weselsze i pełniejsze. Atmosfera miłości i wsparcia, którą czuła przy każdym spotkaniu z rodziną, była również obecna przy wręczaniu paczek, a radość widoczna na twarzy pani Moniki i Szymona były dla mnie największym potwierdzeniem, że wspólnie zrobiliśmy coś niesamowitego. Życzę, aby tegoroczne święta Bożego Narodzenia upłynęły w rodzinnej, spokojnej i pogodnej atmosferze. Aby dobro, którym się dzielicie zawsze z wami było i nigdy nie przygasło.
To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.
Dziękujemy, że jesteś z nami!
"Zespół Szlachetnej Paczki"

Zdjęcia do artykułu