Zajęcia w pracowni "Na poddaszu"

W I semestrze roku szkolnego 2022/23 w pracowni na poddaszu wykonali wiele ciekawych prac. Oprócz tradycyjnych technik rysunkowych i malarskich na lekcjhch plastyki, techniki i zajęciach kółka plastycznego zgłębialiśmy tajniki rękodzieła, etnodesignu i fotografii.
Uczniowie wykonywali zdjęcia poznając podstawowe ustawienia aparatu, uczyli się regulować ostrość i za jej pomocą wyszczególniać konkretne plany.

Uczyliśmy się robić na szydełku, na drutach, wykonaliśmy kartki świąteczne techniką haftu matematycznego, szyliśmy maskotki oraz dowiedzieliśmy się jak powstaje tkanina. Zdecydowanie w tym semestrze największą popularnością cieszyły się krosna.

Uczniowie nie tylko poznali tajniki rękodzieła, ale dostrzegli jak wiele pracy trzeba włożyć w to, by powstała czapka, szalik czy choć mała maskotka. W naszej pracowni każdy znajdzie coś dla siebie. Wielu rodziców w tym roku otrzymało ręcznie robione prezenty wykonane przez swoje pociechy.

Zdjęcia do artykułu