31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podsumowanie 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie nr 6577 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Gminie Ornontowice.

29 stycznia 2023 roku odbył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Hasłem tegorocznej akcji było: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Finał organizowany był w Ornontowicach po raz 18. Sztab miał siedzibę w Zespole Szkolno- Przedszkolnym i tam też mieścił się skarbiec, w którym przeliczano zebrane środki. Ornontowicki Sztab liczył 25 wolontariuszy. W tym roku aktywność Sztabu koncentrowała się na zbiórce publicznej oraz na aukcjach internetowych. Wolontariusze kwestowali na terenie Ornontowic – głównie w okolicach kościoła przed i po Mszach Św. oraz koło Arterii podczas przedstawienia, a od godz. 15.00 do 18.00 dodatkowo przy głównym wejściu do szkoły. Mieszkańcy Ornontowic tradycyjnie nie zawiedli i wsparli nasze orkiestrowe granie. Najwyższe kwoty zebrane w orkiestrowych puszkach kwestarskich to: 1384,00 zł (Zofia Misztal), 1155,61 zł ( Marlena Kajzer), oraz 1132,77 zł (Zuzanna Szala).

Licytacje Sztabu 6577 na rzecz 31 Finału WOŚP były po raz trzeci aukcjami internetowymi (Licytacje Allegro). Aukcje cieszyły się dużym powodzeniem. Każdy mógł wybrać dla siebie coś ciekawego. Do licytacji oddaliśmy gadżety orkiestrowe oraz przedmioty przekazane przez darczyńców. Z aukcji Allegro na rzecz WOŚP przekazaliśmy kwotę 4643,51 zł W tym miejscu chcielibyśmy podziękować serdecznie wszystkim, którzy nas wspierali, a sposób szczególny darczyńcom, którzy ofiarowali przedmioty na aukcję allegro a są nimi: p. Marcin Kotyczka, p. Aleksandra Malczyk, p. Michał Siedlaczek, GKS Gwarek Ornontowice, Urząd Gminy Ornontowice, Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach, ARTeria - Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Piekarnia - Cukiernia Irena Ciućko, Leon Burger & Pizza w Ornontowicach.

Łączna kwota zebrana przez Sztab 6577 w ramach 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi: 19776,60 zł (dla porównania w zeszłym roku:17083,77 zł).

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.