Przedszkole - wizyta w "Leon Burger & Pizza"

W dniach 14 -15 luty br. grupy przedszkolne "Jeżyki" i "Sówki" wybrały się do pobliskiej pizzerii "Leon Burger & Pizza" w Ornontowicach w ramach świętowania Dnia Pizzy. Warsztaty rozpoczęły się od wspólnego wyrabiania ciasta na pizzę. Pani Marta zaprezentowała dzieciom jakie składniki są ku temu potrzebne. Wszyscy rozpoczęliśmy ugniatanie, a następnie wałkowanie ciasta. Przedszkolaki samodzielnie nakładały sos oraz ulubione składniki na pizzę - każdy tworzył własną kompozycję smakową. Gdy pizzę piekły się w gorącym piecu Pan Mateusz opowiedział dzieciom kilka ciekawostek na ich temat. W końcu nadszedł czas na degustację własnych wyrobów. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły je z wielkim apetytem. W przytulnym klimacie pizzerii wszystkim nam miło upłynął czas. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły dyplom z podziękowaniami za poprowadzenie warsztatów. W doskonałych humorach oraz bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania zespołowi pizzerii „Leon Burger & Pizza” za wspaniałe warsztaty kulinarne.