Dla Ukrainy

Dziś 24.02.2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice obchodziliśmy rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę. Razem z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy stracili życie w tym konflikcie. Był to także czas, w którym zastanawialiśmy się co jeszcze możemy zrobić dla Ukrainy, aby pomóc Jej w walce o pokój i stabilność. Nasi uczniowie z Ukrainy, razem z uczącymi ich nauczycielami, przygotowali dla zaproszonych gości piosenki i wiersze w języku polskim jak i ukraińskim, które wyrażały sprzeciw wobec wojny i okrucieństwa jakie za sobą niesie.

Dyrektor Zespołu Monika Orłowska - Przybyła podkreśliła, że dzisiejsze spotkanie jest kolejnym gestem solidarności z Ukrainą oraz rodzinami, przebywającymi od roku w Ornontowicach. Podkreśliła, że żyjemy w czasach, w których tworzy się nowa historia współczesna i w której Polska odgrywa ważną rolę. Wszystkim ukraińskim uczniom oraz obecnym podczas apelu matkom życzyła upragnionego zakończenia wojny i powrotu do swoich domów i rodzin.

Po uroczystości odbyło się spotkanie uczniów ukraińskich z Wójtem Gminy Ornontowice Marcinem Kotyczką.

Zdjęcia do artykułu