Wycieczka do Wisły

12.04.2023 grupa dzieci z Ukrainy wraz ze swoimi polskimi przyjaciółmi, wyruszyła na niezapomnianą, integracyjną i słodką wycieczkę do Wisły na warsztaty czekoladowe w cukierni Mount Blanc.
Wszyscy byli bardzo ciekawi co ich czeka. Na miejscu każdy uczestnik warsztatów dostał specjalny fartuszek, a na stołach czekały tabliczki czekolad, foremki do pralinek, słodkie ozdoby i płynna czekolada. Zadaniem grupy było udekorowanie czekolad i pralin. Następnie wszyscy mogli zobaczyć prezentację multimedialną o tym, skąd się wzięła czekolada i spróbować prażonego kakaowca. W czasie gdy ozdobione tabliczki leżały w chłodni, dzieci degustowały 3 rodzaje gorących czekolad. Oczywiście, po głosowaniu, wygrała czekolada mleczna. Na koniec, gdy każdy dostał swoją tabliczkę, włożył ją do specjalnie ozdobionego przez siebie pudełka.

Następnie grupa udała się na zwiedzanie Wisły. Cała wycieczka wszystkim się bardzo podobała, szczególnie dzieciom z Ukrainy, gdyż mogły dowiedzieć się czegoś nowego o tym pięknym regionie górskim. Po zabawie na świeżym powietrzu wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.

Zdjęcia do artykułu