Przedszkole - wystawa "Niech żyje Albert Albertson!"

W miesiącu kwietniu br. grupy przedszkolne 5 i 6-latków, tj. "Jeżyki", "Gwiazdki", "Misie", "Sówki", "Rybki", "Ośmiorniczki" wybrały się do Gminnej Biblioteki w Ornontowicach podziwiać wystawę pt. "Niech żyje Albert Albertson!", która poświęcona została bohaterowi szwedzkich książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Albert to rezolutny i pomysłowy kilkulatek, który z ciekawością odkrywa świat, zadaje mnóstwo pytań, często się śmieje, ale równie często narzeka, smuci się, czy złości. Dzieci wysłuchały jednej z książek, dzięki której mogły zrozumieć, że wszystkie emocje, których one także doświadczają, są zupełnie normalne oraz dowiedzieć się, jak radzić sobie m.in. ze złością. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak pokolorował bohatera książki.
Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece za zaproszenie, oprowadzenie po wystawie oraz poprowadzenie interesującego spotkania, które z pewnością wzbudziło zainteresowanie postacią i zachęciło do przeczytania kolejnych przygód Alberta.