Przedszkole - sadzenie roślin

W miesiącu kwietniu w salach Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice przybyło zieleni. To wszystko za sprawą przedszkolaków z grup „Ośmiorniczki” oraz „Sówki”, które wcieliły się w rolę małych ogrodników. Dzieci wraz z wychowawcami zasadziły różnorodne zioła, tworząc w swoich salach własne zielarskie kąciki. Do ogrodniczych szaleństw dołączyła również grupa dzieci 6-letnich „Gwiazdki”, która w ramach II edycji akcji „#Zdroworosna” organizowanej przez W. Legutko, zasadziła w swojej sali koper. Dzieci dzięki zajęciom oprócz zapoznania z etapami sadzenia roślin, mogły nauczyć się także wielu ciekawych rzeczy o właściwościach sadzonych ziół, etapach ich wzrostu oraz sposobów pielęgnacji. Teraz pozostało nam czekać, aż z doniczek wyrastać zaczną piękne zielone roślinki i cieszyć się efektami naszej pracy!