Przedszkole - spotkanie z policjantem

W piątek 12 maja br. Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice odwiedziło dwóch niesamowitych gości – pani policjantka wraz ze swoim towarzyszem, Hektorem. Dzieci w ramach spotkania mogły nie tylko wykonać pamiątkowe zdjęcia z pluszowym przyjacielem oraz panią policjantką, ale przede wszystkim usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat pracy w zawodzie policjanta. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć z bliska wszystkie sprzęty i elementy ubiory policjanta, porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa oraz podzielić się nawzajem swoją wiedzą i opowiadaniami. Główną atrakcję nasi goście zostawili jednak na sam koniec – każdy przedszkolak mógł usiąść w policyjnym radiowozie, pobawić się i poczuć się na moment jak prawdziwy policjant. Było to dla dzieci wspaniałe doświadczenie!