Przedszkole - eksperymenty

W dniu 16.05.2023 r. do naszego przedszkola zawitała Pani Kinga - mama dwóch chłopców uczęszczajacych do naszej placówki wraz ze swoją współpracowniczką - Panią Renatą, które pracują w laboratorium chemicznym. Panie poprowadziły interesujące zajęcia dotyczące właściwości substancji chemicznych, w których udział wzięły dzieci z grupy "Jagódki", "Malinki", "Gwiazdki", "Misie" i "Jeżyki". Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych eksperymentach z wykorzystaniem produktów, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Wykonaliśmy kilka doświadczeń, takich jak: kolorowa sól, piankowe lody, czy kolorowy deszcz. Największą atrakcją okazał się jednak ciekły azot oraz zanurzanie w nim kwiatów bzu oraz chrupek kukurydzianych, które dzieci mogły spróbować.
Dziękujemy serdecznie Pani Kindze oraz Pani Renacie za poświęcony dla nas czas.