Przedszkole - wizyta na Kopalni Budryk

W dniach 16, 17 oraz 24 maja br. grupy przedszkolne "Jeżyki", "Sówki", "Motylki" wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Kopalni Budryk w Ornontowicach. Na początku dzieci zwiedziły stację ratowniczą, gdzie ratownicy pokazali co potrzebnej jest im w swojej pracy. Przedszkolaki mogły również przejść się tzw. "chodnikiem", ubrudzić się węglem oraz zobaczyć jakie stroje noszą w pracy poszczególni górnicy. Następnie dzieci mogły zobaczyć "szole", czyli windę górniczą oraz dowiedziały się jaki jest jej mechanizm działania. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekała miła niespodzianka - wizyta w biurze Dyrektora Kopalni oraz słodki poczęstunek. Każdy przedszkolak otrzymał także upominek. Wizyta okazała się nie tylko edukacyjna, ale również dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Uśmiech z ich twarzy nie znikał przez cały dzień.
Serdecznie dziękujemy pracownikom oraz Dyrekcji Kopalni Budryk za tak miłe przyjęcie naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy.