25 LECIE PRZEDSZKOLA

Jubileusz 25 – lecia Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice

Obchody jubileuszu 25 – lecia działalności Przedszkola im. Kubusia Puchatka zostały zaplanowane na 24, 25 i 26 maja 2013 r. Rozpoczęła je uroczysta akademia, która odbyła się 24 maja w sali gimnastycznej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz gminy, władz samorządowych, władz oświatowych, dyrektorzy i kierownicy instytucji działających na terenie gminy, przedstawiciele lokalnych organizacji, emerytowani pracownicy przedszkola, sponsorzy i przyjaciele przedszkola. Zaproszonych gości serdecznie powitała dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Gizela Siedlaczek. Po powitaniu nastąpiło uroczyste wręczenie wójtowi Gminy Ornontowice, Kazimierzowi Adamczyk medalu „Promienny Uśmiech Dziecka”, przyznanego przez Kapitułę Przedszkola. Następnie, dyrektor Gizela Siedlaczek przyjęła kwiaty i życzenia od przybyłych na uroczystość gości.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowali nauczyciele i pracownicy przedszkola. W pięknej scenerii bajkowego lasu, w towarzystwie „Kubusia” i jego przyjaciół, dzieci w kolorowych, przepięknych strojach zaprezentowały piosenki i tańce.

W drugim dniu zorganizowano „Dzień otwarty” dla rodziców przedszkolaków. Na początku spotkania, dyrektor Gizela Siedlaczek wręczyła nagrody dzieciom i rodzicom biorącym udział w konkursie na logo przedszkola. Konkurs wygrała rodzina Max i Anna Biskup. Następnie dzieci ponownie zaprezentowały program artystyczny, tym razem dla swoich rodziców. Po występach wszyscy częstowali się ciastem upieczonym przez rodziców.

Podczas dwudniowych uroczystości, zarówno goście, jak i rodzice mieli możliwość obejrzenia wystawy „Zabawki naszych dziadków”, wystawy fotografii wychowanków przedszkola i kronik przedszkolnych. Na tę okoliczność został też przygotowany folder, który każdy z uczestników uroczystości mógł zabrać ze sobą. Obchody jubileuszu zakończyła uroczysta msza święta w Kościele Św. Michała Archanioła.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy przedszkola serdecznie dziękują za wszystkie życzenia i wyrazy sympatii. Dziękujemy pracownikom Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Przygoda” z Rybnika za pomoc w przygotowaniu dekoracji sali i strojów dla dzieci. Dziękujemy również władzom samorządowym i sponsorom, dzięki którym uroczystości z okazji jubileuszu 25– lecia Przedszkola były naprawdę wyjątkowe.

Anna Milanowska