Przedszkole - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czekają zarówno młodsze, jak i starsze przedszkolaki.
W Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Do naszego przedszkola przybyli wspaniali goście - Pan Wójt Marcin Kotyczka oraz jego zastępca Pan Dariusz Spyra, którzy uświetnili nasz udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu". Pod okiem naszych gości oraz Dyrekcji placówki wszystkie dzieci pokonały zamierzony dystans i z wielkim uśmiechem wbiegły na metę. Każdemu wręczony został medal. Na koniec uroczystości sportowej wszystkie dzieci otrzymały serdeczne życzenia od naszych gości oraz pani Dyrektor, a także prezent - nowe zabawki, które będą mogły wykorzystać podczas letnich zabaw w przedszkolnych piaskownicach.

Następnie Pan Wójt wraz z dziećmi odwiedził nasz plac zabaw "Ogródkowo", na którym zamontowane zostały nowe urządzenia.
Później na przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka - przepyszne lody.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi oraz jego Zastępcy za odwiedziny, piękne prezenty dla naszych przedszkolaków oraz życzenia.

W trakcie pobytu Pan Wójt odwiedził nowo wyremontowaną i wyposażoną salę przedszkolną. W związku z stworzeniem jak najlepszych warunków do integracji dzieci polsko – ukraińskich oraz ich wszechstronnego rozwoju utworzono salą integracyjną - „Razem raźniej”. Nowa sala została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny, meble oraz środki dydaktyczne. W sali ma swoje miejsce kącik polsko – ukraiński wyposażony w materiały dydaktyczne w j. ukraińskim, przedszkolny słowniczek polsko – ukraiński oraz plakat z ilustracjami służący do komunikacji niewerbalnej. Nowa sala jest bardzo funkcjonalna i dobrze zaaranżowana. Została podzielona na strefy tematyczne m.in; strefa edukacyjna, ruchowa, zabaw oraz konstruowania. Ulubionym przez dzieci miejscem w sali jest drewniany domek, w którym mogą odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Na zadane pytanie przez Panią Dyrektor „Co Wam się najbardziej podoba w nowej sali”?, dzieci z ogromną radością odpowiedziały: „Wszystko”. Następnie dzieci wraz z wychowawcą p. Marzeną Rożek podziękowały za wszystkie atrakcje dnia, a zwłaszcza za nową salę. Pan Wójt i Pani Dyrektor złożyli dzieciom życzenia z okazji ich święta, życząc, uśmiechu, wspaniałej i bezpiecznej zabawy, dobrego samopoczucia i radości w czasie pobytu w nowej sali.