Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

"Choć lato jeszcze nie zgasło, dzień dobry szkolna ławko!"

Akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice odbyła się wyjątkowo 4 września br. Na sali gimnastycznej zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, parafii, dyrekcja Zespołu, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas 7 i 8.

Uroczystemu odśpiewaniu hymnu państwowego towarzyszył poczet sztandarowy. Potem głos zabrała Dyrektor Zespołu, Monika Orłowska-Przybyła, która przywitała przybyłych gości, a następnie zwróciła się do uczniów z życzeniami, by wspólnie z nauczycielami rozpoczęli kolejny etap zdobywania i pogłębiania wiedzy, rozwoju pasji, zainteresowań i aby nasz szkoła była dla nich przyjaznym i bezpiecznym miejscem, które będzie zachętą do podejmowania nowych wyzwań, przepustką do realizacji osobistych i edukacyjnych planów, sposobem na twórczo spędzony czas. Gronu Pedagogicznemu życzyła, wyjątkowo dobrego roku szkolnego, by ich praca, oddanie i zaangażowanie przerodziły się w sukcesy podopiecznych, pragnąc jednocześnie, aby była doceniana, przynosiła satysfakcję i radość.

Następnie do zebranych przemówił Wójt Gminy Ornontowice Marcin Kotyczka, który również w nowym roku szkolnym życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Zespołu wielu sukcesów, realizacji zamierzonych planów oraz owocnej współpracy.
Wójt Gminy wręczył również akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym, którzy 28 sierpnia br. uzyskali ten stopień a były to: p. Sandra Mryka, p. Wioleta Malczyk, p. Marzena Rożek, p. Mariola Łańska, gratulując tym samym awansu i życząc sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas 6 wraz z wychowawcami zaprezentowano krótki montaż poetycko-muzyczny o wakacjach i czasie powrotu do szkoły.

Najwięcej emocji jednak towarzyszyło przybyciu pierwszoklasistów, którzy o 8.00 rano wraz z rodzicami (i tytami) przybyli na spotkanie z panią Dyrektor, która życzyła wszystkim pierwszoklasistom ogromu radości i sukcesów w nowym etapie edukacyjnym. Podekscytowani nowi uczniowie poznali swoje wychowawczynie, a następnie wspólnie udali się na spotkanie w klasach.
Wychowawczyniami klas pierwszych zostały:
kl. 1a – p. Ewa Zdzieblik,
kl. 1b – p. Maria Gabor,
kl. 1c – p. Justyna Bartosik,
kl. 1d – p. Bożena Kasprowska.

Zdjęcia z rozpoczęcie roku szkolnego