Przedszkole - Dzień Jabłka

Jabłka są owocami, które nie tylko smakują wyśmienicie, ale także są pełne składników odżywczych. Wobec tego grupy przedszkolne 3-latków "Tygryski" oraz "Smerfy" postanowiły świętować "Światowy Dzień Jabłka", który przypada 28 września. Rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat jabłek. Dzieci dowiedziały się, że są one bogate w witaminy oraz występują ich różne odmiany. Zobaczyły także jakie przetwory można z nich zrobić. Następnie przeszliśmy do robienia soku jabłkowego. Dzieci z fascynacją obserwowały, jak ten owoc zmienia się w napój w sokowirówce. Przedszkolaki z smakiem wypiły swoją porcję pysznego soku. Na zakończenie dnia każdy otrzymał "jabłuszkowy" medal.
"Dzień Jabłka" w naszym przedszkolu to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim sposób dostarczania dzieciom wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania.