„Znajomość języków jest bramą do wiedzy” Roger Bacon

Europejski Dzień Języków przypada na 26 września, dzień ten obchodzony jest od 2001 i ma na celu promocję różnorodności językowej i kulturowej. Dzisiaj z tej okazji klasa 5c przygotowała krótkie przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Podczas szkolnej uroczystości odśpiewaliśmy wspólnie „Odę do radości” oraz piosenkę „Panie Janie” w kilku językach. W minionym tygodniu w naszej szkole odbyły się konkursy związane z tym świętem. Klasy 6-8 rywalizowały w konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym dwuosobowe drużyny mogły wykazać się wiedzą o kulturze tego kraju. Uczniowie klas 4 i 5 przygotowali słowniczki w pięciu językach europejskich. Poza tym odbył się również konkurs ciekawostek na temat języków europejskich, jego uczestnicy rozwiązywali quiz na podstawie plansz rozmieszczonych w całej szkole. Szkolny konkurs poprawnej polszczyzny był adresowany do uczniów klas 7-8, którym przyszło zmierzyć się z poprawnym użyciem związków frazeologicznych w zdaniach, właściwą odmianą wyrazów oraz poprawnym konstruowaniem wypowiedzeń pod względem składniowym. W klasach młodszych dzieci mogły wykazać się inwencją twórczą w konkursie na Kreatywną budowlę. Klasy trzecie zmierzyły się z dyktandem w języku angielskim. Zwycięzcy konkursów zostali lub zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Zdjęcie do artykułu