250 lat Komisji Edukacji Narodowej

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice uczcili Święto Edukacji Narodowej uroczystą akademią, która odbyła się 18 października, w sali gimnastycznej segmentu B.
Swoją obecnością zaszczycili nas goście – przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele uczniów i rodziców, a także dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne.

W pierwszej części uroczystości głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Monika Orłowska - Przybyła, która przedstawiła historię powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz nawiązała do dzisiejszego nowoczesnego modelu nauczania. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom Zespołu za wysiłek i zaangażowanie w rozwój placówki, działania rozwijające uczniowską wrażliwość i wyobraźnię. Życząc jednocześnie, aby w najbliższej przyszłości powrócił etos zawodu nauczyciela, jego ranga i znaczenie.
Akademia była również okazją do podziękowań władzom Gminy Ornontowice oraz Rodzicom za wsparcie przedsięwzięć, projektów i wspólne dążenie do rozwoju Zespołu oraz zapewnienie uczniom, jak najlepszych warunków nauki i opieki.

Serdeczne życzenia i podziękowania dla nauczycieli za podejmowany przez nich trud kształcenia i wychowywania przekazał również Wójt Gminy Ornontowice, p. Marcin Kotyczka oraz przewodniczące Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola p. Aneta Jeleniewicz i p. Alina Cyprys.

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody Wójta oraz Dyrektora.
Nagrodę Wójta otrzymały:
Dyrektor Monika Orłowska – Przybyła, wicedyrektor Iwona Sznapka, p. Anna Profaska, p. Agata Szuba – Dyrcz, p. Lucyna Piechoczek - Niezgoda, p. Ewa Wójcik, p. Marta Wojtyczka.
Nagrodę Dyrektora wręczono nauczycielom: wicedyrektor Bożenie Kubicy, p. Elżbiecie Lewickiej, p. Agnieszce Bugli, p. Michałowi Pietryji, p. Monice Gajdzie, p. Annie Roj, p. Iwonie Kieler, p. Ewie Zdzieblik, p. Monice Świerczek – Fic, p. Sabinie Mendel, p. Marioli Łańskiej, p. Monice Kucharek, p. Joannie Paruzel – Osojcy, p. Katarzynie Woźniak – Wasilew, p. Magdalenie Zmarzlik.

Z okazji 250 - lecia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, uczniowie klasy 4b przypomnieli wszystkim historię okresów działalności pierwszej w Polsce i Europie władzy oświatowej. Następnie przedstawiciele uczniów, reprezentowani przez klasę 5c, życzyli naszym pedagogom sukcesów w pracy, cierpliwości i satysfakcji z pracy ze swoimi wychowankami. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klas 6 oraz klasy 3b dedykując piosenki swoim nauczycielom. W dalszej części akademii klasa 4c przedstawiła humorystyczny pokaz niezbędnego wyposażenia w pracy nauczyciela, który nagrodzono uśmiechem i brawami.

Obchody Dnia Nauczyciela były niezapomnianym wydarzeniem, które pozwoliło całej społeczności szkolnej na chwilę refleksji nad znaczeniem edukacji w życiu każdego człowieka.

Zdjęcie do artykułu