#SzkołaPamięta - złożenie kwiatów i zniczy

#SzkołaPamięta

We wtorek poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 5B, 6d i 7a reprezentujący naszą szkołę złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku pomordowanych mieszkańców Ornontowic, którzy oddali życie za Ojczyznę. W chwili zadumy i modlitwy, kolejny raz nasi uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, jak ważna jest pamięć o tych, którzy oddali życie za nasz kraj. Ponadto w ramach lekcji religii uczniowie starszych klas odwiedzali cmentarz i modlili się na grobach osób szczególnie zasłużonych dla Ornontowic. Wśród nich znalazły się groby powstańców śląskich Józefa Swobody i Jana Widucha, jak również Adelajdy Jagielskiej - byłej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki oraz wieloletniego Proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła księdza Jerzego Kiełbasy.

Zdjęcia uczniów biorących udział w Biegu 9 Górników