105. Rocznica Odzyskania Niepodległości

#SzkołaDoHymnu

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Śpiewając Mazurka Dąbrowskiego włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Uczniowie klasy 5a i 5d przypomnieli o 123 latach niewoli, o sposobach walki Polaków o niepodległość. Podkreślili, że właśnie wola przetrwania i uparte dążenie narodu polskiego do odzyskania niepodległości stały się podstawą do odrodzenia wolnej Ojczyzny. O oprawę muzyczną zatroszczyli się: szkolny chórek pod opieką p. Katarzyny Szendzielorz oraz uczniowie klasy 3c z wychowawczynią p. Katarzyną Kotyczką - śpiewając piękne patriotyczne pieśni. Obecny był Poczet Sztandarowy szkoły. Nad przygotowaniem apelu czuwały wychowawczynie klas: 5a p. Agata Szuba-Dyrcz i 5d p. Katarzyna Radziejewska oraz p. Kornelia Osińska-Kurpas.

Zdjęcie do artykułu