Warsztaty chemiczne w Pałacu Młodzieży w Katowicach

W dniu 15 listopada br. uczniowie klas: 7b i czterech uczniów z kl. 8a Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej. Pod opieką pań: Agaty Szuba-Dyrcz, Bożeny Kubica i Elżbiety Lewickiej brali udział w warsztatach chemicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W laboratorium uczniowie zostali zapoznani z przepisami BHP, obowiązującymi podczas wykonywania doświadczeń, otrzymali karty pracy, fartuchy, okulary i rękawiczki. Samodzielnie wykonywali doświadczenia zgodnie z instrukcjami zawartymi w kartach pracy, pisali obserwacje i wnioski. Uczniowie klas 7 utrwalili wiadomości o typach reakcji wykonując następujące doświadczenia:

• duch z salmiaku,
  • „czary mary z wody utlenionej”,
  • barwny płomień,
  • ogródek chemiczny,
  • reakcja żelaza z solą,
  • „chemiczny wulkan.

Dzięki wizycie w laboratorium uczniowie mieli możliwość nauczenia się prawidłowego wykonywania prostych czynności laboratoryjnych, poznali sprzęt i odczynniki chemiczne.

Zdjęcie do artykułu