Żywa lekcja historii

Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli dzisiaj w żywej lekcji historii „Rycerze i ich zwyczaje”. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Bractwa Kerin z Grodu Żywej Historii w Subkowach na Pomorzu. Prowadzący zabrali uczniów w podróż do późnego średniowiecza. Opowiedzieli zebranym, czym był kodeks rycerski. Uczestnicy lekcji przekonali się, jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza. Chętni uczniowie mogli stanąć w szranki w turnieju rycerskim i spróbować sił w konkurencjach w rynsztunku rycerskim.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o średniowiecznych rycerskich zwyczajach i kulturze rycerskiej, chętnie angażowali się do odgrywania rycerskich pojedynków i prezentowania oręża rycerza.

Zdjęcie do artykułu