Wspólnotka

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 zmodernizowana została sala nr 10, z której korzystają dwie klasy pierwsze. Sala została pomalowana oraz wyposażona w nowe meble dla uczniów, jak również obszerne biurko i szafę dla nauczyciela. Zakupiono monitor interaktywny wykorzystywany każdego dnia w czasie zajęć lekcyjnych. Stworzony został kącik czytelniczy, który stopniowo wyposażany będzie w ciekawe pozycje książkowe do wykorzystania w trakcie zajęć oraz przerw. Dobór kolorystyki oraz umeblowania spowodował, iż sala utrzymana jest w stonowanym porządku wizualnym, co wpływa korzystnie na koncentrowanie się uczniów na zadaniach. W sali brak nadmiernych ozdób i dekoracji. Na ścianach widnieją niezbędne pomoce naukowe, które służą uczniom każdego dnia. Odświeżony wygląd sali w korzystny sposób wpływa na samopoczucie uczniów, a w szczególności uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz uczniów z Ukrainy.

Zdjęcie do artykułu