Spotkanie uczniów z Panem Janem Gołąb

W tym tygodniu uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice spotkali się z Panem Janem Gołąb, członkiem Towarzystwa Miłośników Ornontowic, wielkim pasjonatem historii Ornontowic.

We wtorek 20 lutego Pan Jan Gołąb gościł na lekcji historii w klasie 4c, a w środę odwiedził uczniów klasy 5a i klasy 5d.

Pan Jan Gołąb opowiadał o wydarzeniach, które miały miejsce w Ornontowicach przed 1939 rokiem. Przedstawił informacje o przebiegu II wojny światowej na terenie Ornontowic. Zapoznał również uczniów z powojennymi dziejami naszej miejscowości.

Nasz Gość odpowiadał też na liczne pytania, które dotyczyły zarówno historii Ornontowic, jak i czasów współczesnych.

Uczniowie podziękowali Panu Janowi Gołąb za wspólnie spędzony czas, jednocześnie wyrazili nadzieję na kolejne spotkanie.

Zdjęcie do artykułu