Spotkanie z lekarzem

W miniony piątek (23.02.24) uczniowie klas 1a, 2a i 2b gościli na zajęciach lekarza internistę- Panią Hannę Misztal. Pani doktor została zaproszona na lekcję, aby przybliżyć dzieciom pracę lekarza. Zaprezentowała uczniom przybory niezbędne do wykonania badania krwi, pomiaru pulsu, czy osłuchania pacjenta. Dużą atrakcją był przenośny aparat USG, dzięki któremu lekarz może zbadać wiele nieprawidłowości w budowie narządów ludzkiego ciała. Chętni uczniowie mogli poddać się badaniu i obserwować wnętrze swojego brzucha, inni zaś wcielali się w rolę doktora. Podczas spotkania omówiono też podstawy pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy Pani Hannie za zaangażowanie i współpracę. To była wyjątkowa lekcja edukacji zdrowotnej.

Zdjęcie do artykułu