EURONET 50/50 - TEMPERATURA

Członkowie Zespołu ds. Energii dokonywali pomiarów temperatur panujących w pomieszczeniach szkoły, sprawdzali ilość grzejących kaloryferów oraz notowali liczbę otwartych okien. Pytali również uczniów o ich odczucia dotyczące panującej temperatury. Wyniki nanieśli na sporządzony przez siebie plan budynku. Prowadzący badania stwierdzili, że w większości pomieszczeń panują wysokie temperatury, w wielu salach okna są otwarte w czasie całej lekcji, nie ma pomieszczeń, w których byłoby zbyt zimno. W odczuciu pytanych w trakcie pomiarów uczniów temperatura jest odpowiednia. Członkowie Zespołu ds. Energii uważają jednak, że temperatura panująca w szkole mogłaby być nieco niższa, a otwarte w czasie lekcji okna powodują niepotrzebne zużycie energii.