WYNIKI VIII POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dnia 8 maja 2013 r. rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny inspirowany literaturą dziecięcą: „W krainie bajek i baśni”, którego tematem byli ulubieni bohaterowie literatury dziecięcej.
Do konkursu przystąpiło 12 przedszkoli i 10 szkół podstawowych z terenu powiatu mikołowskiego. Łączna ilość prac, które napłynęły do komisji konkursowej wyniosła 110. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie i estetycznie.

Wyniki przedstawiamy w załączniku poniżej


Wszystkie nagrody i podziękowania prześlemy do 15 czerwca 2013r.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu jak i opiekunom za przygotowanie prac i przesłanie ich do naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Już dziś chcemy zaprosić Was do udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku szkolnym.

ZałącznikWielkość
Protokół konkursu powiatowego 2013.pdf105.24 KB

Pismo ręczne

Charakter pisma każdego człowieka jest niepowtarzalny, podobnie jak odcisk palca. Nie ma dwóch osób piszących identycznie. W miarę dorastania człowieka charakter jego pisma zmienia się, a wreszcie stabilizuje. Naukę zajmującą się charakterem pisma pod kątem tego, co mówi o charakterze piszącego, nazywamy GRAFOLOGIĄ.

Książki na łańcuchu

Książki można łatwo przenosić, więc często znikają z bibliotek. Aby temu zapobiec, w średniowiecznej bibliotece w Katedrze Hereford w Anglii książki przykuto łańcuchami do prętu biegnącego wzdłuż regału. Łańcuchy przymocowano z przodu do okładek, a zatem książki stoją grzbietami do wewnątrz.

Straszne księgi

W Egipcie w XXV w. p.n.e. powstawały tzw. KSIĘGI UMARŁYCH. Był to zwój zawierający zbiór zaklęć, modlitw i hymnów oraz mitów i fragmenty tekstów rytualnych. Teksty te miały zapewnić umarłemu szczęśliwe dotarcie do państwa umarłych i żywot wieczny.

Księgi średniowieczne

Jeśli przepisywany tekst nie dochodził do końca linii, puste miejsce wypełniano różnymi wzorami, wizerunkami zwierząt i ptaków. Artyści często musieli sami sporządzać farby z roślin czy sproszkowanych minerałów. Malarze używali także złota płatkowego, które przytwierdzali do powierzchni gumą arabską.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer