W WOLNEJ CHWILI

Ciekawe strony dla dzieci i młodzieży

http://www.jakoloruje.pl
bardzo bogaty zbiór kolorowanek do wydruku

www.sieciaki.pl
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.

www.zyraffa.pl
Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.

http://dolinka.szkola.net
Serwis edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci. Wirtualne zabawy i ciekawe informacje poszerzające wiedzę o świecie. Serwis dla dzieci w wieku szkolnym.

http://junior.reporter.pl
Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci, porady na temat korzystania z Internetu.

www.nostalgia.pl
Serwis poświęcony starym bajkom, dobranockom i programom przyjaznym dla dzieci jak: Plastusiowy pamiętnik, Reksio, Miś Coralgol, Sindbad, Kot Filemon i wiele innych.

www.cartoonnetwork.pl
Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy między innym takich bohaterów z kreskówek jak: Batman, Dee Dee, The Flintstones, Yogi Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę fantastycznych postaci! Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.

www.origami.art.pl
Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru - Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.

http://kids.discovery.com
Strona z różnymi rozrywkami dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Dzieci mogą pograć w gry rozwijające umysł, układać puzzle, oglądnąć filmy.

http://www.disney.pl
Całe mnóstwo zajmujących materiałów dla dzieci i młodzieży. Gry, postacie z filmów Disneya, nowości kinowe, przewodnik po miasteczku Disney World, sklepik, radio on-line. Polska strona opisująca produkcje kinowe Disneya i postacie z filmów. Ze strony można ściągnąć tapety, puzzle, ogladnąć fragmenty filmów.

www.marsjanki.pl
Portal dla dzieci pełen marsjańskich ciekawostek i konkursów. Artykuły i porady na temat zdrowia i sportu, newsy na temat filmów, książek i płyt dla dzieci. Na stronie także KosmocCzat, KosmoMail, gry flash on-line, oraz odpowiedzi na listy.

www.kurnik.pl
Gry online z jajami :) Zagraj z innymi osobami, bez ściągania! Rozwijające umysł gry planszowe, karciane i inne (m.in. szachy, brydż, literaki, domino, kości, tysiąc). Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów z grami online.

www.real.pl/baw_sie_z_nami.php
Miniserwis, w którym dostępnych jest wiele atrakcji skierowanych do dzieci - interaktywne gry i aplikacje (plan zajęć), tapety a także wygaszacze. Całość w formie przyjaznej dla najmłodszych.

http://dzieci.wp.pl
Serwis dla dzieci w portalu wp.pl. Zawiera mnóstwo zabaw we flashu, gier, kolorowanek, puzzli oraz mini-forum.

www.kolorowanki-dla-dzieci.pl
Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np.labirynty), które można wydrukować.

www.funnymathforkids.com
Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.

http://www.dzieci.4teens.pl
Darmowe gry dla dzieci - zabawy i rozrywka dla małych dzieci. Istotne jest to, że nie ma tutaj brutalnych gier jak na wielu podobnych stronach. Dziecko z pewnością spędzi tutaj miło czas.

http://www.santaclauslive.com/english/
Oficjalna strona siedziby Świętego Mikołaja. Kamery na żywo pokazują siedzibę Świętego Mikołaja a nawet jego samego. Ciekawostki o Mikołaju. Strona w języku angielskim.

www.lego.com
Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.

www.barbie.com
Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, po przymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.

www.bobibobi.13tka.com
Na stronie gry dla dzieci we Flashu - logiczne, zręcznościowe, strzelanki, platformówki i wiele innych. Ponadto zbiór tapet oraz malowanek, zarówno we flashu jak również do wydruku.

www.puchatek.pl
Strona o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Opisy postaci, tapety, kolorowanki, wygaszacze ekranu, gry dla dzieci. W serwisie również czat, na którym można porozmawiać z innymi odwiedzającymi.

www.mamba-klub.pl
Klub Mamba to najlepsze internetowe strony dla dzieci. Znajdziesz tu darmowe gry i zabawy online, konkursy z nagrodami, zagadki, puzzle, interaktywne malowanki, zabawa w łączenie punktów, oraz gadżety komputerowe i szkolne. Wszystko z myślą o dzieciach i dla dzieci - zabawowo, kolorowo, cukierkowo i radośnie - gry i zabawy dla dzieci w Klubie Mamby to pysznie spędzony czas.

www.e-kolorowanki.pl
Ze strony pobrać można proste w obsłudze programy do kolorowania obrazków na ekranie lub po wydrukowaniu na papierze. Dodatkowo dziecko może układać puzzle z własnoręcznie pokolorowanych obrazków. Wraz z programem instaluje się równie wygaszacz ekranu prezentujący pokolorowane obrazki w formie automatycznego pokazu. Czas prezentowania pojedynczego obrazka na ekranie można ustawić.

http://www.anglomaniacy.pl/pversion.htm
strona poświęcona nauce języka angielskiego poprzez gry i zabawę. Znajdują się tu wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania. Z zasobów serwisu korzystać mogą również rodzice i nauczyciele, dla których przygotowano do wydruku materiały wspomagające naukę języka angielskiego: karty obrazkowe, krzyżówki, wykreślanki, quizy i gry planszowe.

Pismo ręczne

Charakter pisma każdego człowieka jest niepowtarzalny, podobnie jak odcisk palca. Nie ma dwóch osób piszących identycznie. W miarę dorastania człowieka charakter jego pisma zmienia się, a wreszcie stabilizuje. Naukę zajmującą się charakterem pisma pod kątem tego, co mówi o charakterze piszącego, nazywamy GRAFOLOGIĄ.

Książki na łańcuchu

Książki można łatwo przenosić, więc często znikają z bibliotek. Aby temu zapobiec, w średniowiecznej bibliotece w Katedrze Hereford w Anglii książki przykuto łańcuchami do prętu biegnącego wzdłuż regału. Łańcuchy przymocowano z przodu do okładek, a zatem książki stoją grzbietami do wewnątrz.

Straszne księgi

W Egipcie w XXV w. p.n.e. powstawały tzw. KSIĘGI UMARŁYCH. Był to zwój zawierający zbiór zaklęć, modlitw i hymnów oraz mitów i fragmenty tekstów rytualnych. Teksty te miały zapewnić umarłemu szczęśliwe dotarcie do państwa umarłych i żywot wieczny.

Księgi średniowieczne

Jeśli przepisywany tekst nie dochodził do końca linii, puste miejsce wypełniano różnymi wzorami, wizerunkami zwierząt i ptaków. Artyści często musieli sami sporządzać farby z roślin czy sproszkowanych minerałów. Malarze używali także złota płatkowego, które przytwierdzali do powierzchni gumą arabską.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer