Wellbeing designers

Projekt realizowany był od lutego do czerwca 2023 roku.

Projekt realizowały dzieci i uczniowie z przedszkola z Rumunii, klasy drugiej szkół z Polski i Włoch. Głównym celem projektu było zaangażowanie społeczności szkolnej we wspólne projektowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska do nauki i zabawy. Uczniowie z krajów partnerskich poznawali się, dowiedzieli się, jak wyglądają ich szkoły i najbliższa okolica. Zdobyli informacje o sobie wykorzystując aplikacje komputerowych. Poznali również specyfikę zawodów służących rozwojowi i tworzeniu architektury budynków i otoczenia. Na “Dobrostan uczniów”, czyli dobre, szczęśliwe życie uczniów i uczennic w szkole składają się następujące elementy: warunki w szkole (w projekcie uczniowie i uczennice, podzieleni na międzynarodowe grupy przedstawili w formie ilustracji projekty szkół marzeń), stosunki międzyludzkie (uczniowie odbyli wspólne lekcje online z wykorzystaniem Flashcards, pracowali w parach i w grupach)), środki do samorealizacji (przygotowali własne awatary, w których przedstawiali wiadomości o sobie), stan zdrowia (omawiano pozytywne aspekty zwiedzania swojej okolicy i aktywności fizycznej, przygotowano wirtualny przewodnik przedstawiające miejsca warte zobaczenia w okolicy uczniów, omówiono bezpieczeństwo korzystania z Internetu oraz wykorzystywania tabletów i smartfonów na podstawie zajęć “Smartfon moich marzeń”).