"CODE YOUR LIFE"

Krajowa Odznaka Jakości
eTwinning Quality Label – za projekt „Code your life”.

Od marca do czerwca zeszłego roku szkolnego na terenie placówki realizowany był projekt eTwinning „Code your life”. Uczestnikami byli uczniowie klas czwartych, a autorką projektu pani Bożena Kubica.
Projekt pozwolił uczniom nauczyć się i używać kodowania w codziennym życiu. Poprzez kodowanie uczniowie z Polski, Czech i Hiszpanii poznali swoich rówieśników oraz kraje, z których pochodzą.

Innowacyjność i kreatywność projektu polegała na połączeniu zadań z zakresu kodowania, języka obcego, programowania, geografii, kultury oraz historii. Uczniowie z zależności od rodzaju aktywności pracowali indywidualnie (kodowanie swoich imion) lub w parach albo w grupach (prezentacje w Scratchu). Jako ciekawostkę grupa z Polski przygotowała film wykorzystujący pracę z robotami Ozobot w celu zaprezentowania współpracujących krajów. Uczniowie byli w tym przypadku autorami scenariusza oraz aktorami. Wykonane zadania z kodowania dowiodły, że nie zawsze potrzebny jest komputer, aby móc rozpocząć przygodę bycia programistą.
Realizowane aktywności przebiegały z bardzo dużym zaangażowaniem uczniów. Chętnie realizowali zadania, czasami dziwiąc się, że w projekcie związanym z IT nie będą zawsze korzystać z komputera (szyfrowanie i odszyfrowanie flag państw, kodowanie swoich imion, zagadki zawarte w kodach QR - wykorzystanie kodów binarnych, wykorzystanie programu w telefonach komórkowy do odczytu kodów QR). Jedną z większych atrakcji była video konferencja na Skypie - rozmowa w języku angielskim z partnerami projektu. Przydatne były tu podstawy nauki angielskiego i możliwość wykorzystania umiejętności w praktyce. W sierpniu projekt otrzymał prestiżową Krajową Odznakę Jakości eTwinning – Quality Label.

Wydarzenia w ramach projektu: